SANDTNERKOVSKÁ VÝZVA 98: JABLKOVEC

Čím více se Sandtnerkou prodíráme, tím více vzpomínáme na naše dětství a návštěvy u babiček. Pomalu se tak Sandtnerka stává jakousi vzpo...

https://www.facebook.com/neplechanaplechu/?ref=aymt_homepage_panel

Čím více se Sandtnerkou prodíráme, tím více vzpomínáme na naše dětství a návštěvy u babiček. Pomalu se tak Sandtnerka stává jakousi vzpomínkovou knihou, která nás zasvěcuje nejen do tajů staré české kuchyně, ale zároveň i utvrzuje v tom, že česká kuchyně není tak náročná jak si všichni myslí. Jablkovec je toho skvělým příkladem! Je to totiž taková ta česká podzimní klasika, která se pyšní nízkou náročností na čas, fyzické vypětí i peněženku. Je to skvělá alternativa, jak zužitkovat gumové housky a připravit si jednoduché jídlo z pár základních surovin za pár krátkých minut. 

https://www.instagram.com/neplechanaplechu/

Co budete potřebovat:
  • 300 g housky (6 kusů),
  • 1/3 l mléka,
  • 500 g jablek,
  • 60 g cukru,
  • skořice,
  • 60 g másla,
  • 40 g hrozinek,
  • 30 g oříšků,
  • vajíčko na zalití.
Recept podle Sandtnerky:
Housky neb nesypané rohlíky nakrájíme na plátky a navlhčíme mlékem. Dortovou formu neb kastrol vymažeme dobře syrovým máslem a vysypeme strouhanou houskou, načež klademe do ní vrstvu navlhčených housek, vrstvu na plátky nakrájených jablek, posypeme tlučeným cukrem se skořicí, hrozinkami a sekanými oříšky. Na to dáme opět nakrájené housky, pokapeme máslem, přidáme jablka, tlučený cukr se skořicí, hrozinky a sekané oříšky. Povrch poklademe opět navlhčenou houskou, pokapeme máslem a celek zalijeme trochou mléka, ve kterém jsme umíchali jedno vejce, a jablkovec pečeme v mírnější troubě asi 3/4 hodiny. Mezi pečením jej poléváme ostatním mlékem smíchaným vajíčkem. Před podáváním jej upravíme na mísu a ozdobíme sněhovým krémem.
Krém: Ze tří bílků ušleháme tuhý sníh a do něho zašleháme po kávových lžičkách 50 g tlučeného prosetého cukru, pak metlu vyndáme a zlehka vařečkou zamícháme 150 g tlučeného cukru. Tuhý krém rozetřeme na jablkovec a rychle jej necháme v horké troubě 2 minuty zarůžovět. 

Jablkovec doma nazýváme zemlbábou a připravujeme jej celkem často, postup máme stejný jako Sandtnerka s tím rozdílem, že navrch nepřidáváme sněhovou poklici a navíc přidáváme mezi vrstvy citronovou kůrou a cukrem ochucený tvaroh. Sněhová poklice je stará klasika, kterou jsem dnes vyzkoušeli a skvěle si na této novotě pochutnali. Jablkovec jsme pekli v troubě vyhřáté na 160 °C.

Doba přípravy 1 hodina s náročností 1/5.

https://www.facebook.com/neplechanaplechu/?ref=aymt_homepage_panel

You Might Also Like

0 komentářů

Flickr Images