SANDTNERKOVSKÁ VÝZVA 88: BUBLANINA

I přestože i my patříme mezi ty, kterým vadí, že prší a když je krásně, chtěli by, aby zapršelo, myslím, že nemá smysl si na to naše čes...

https://www.facebook.com/neplechanaplechu/

I přestože i my patříme mezi ty, kterým vadí, že prší a když je krásně, chtěli by, aby zapršelo, myslím, že nemá smysl si na to naše české počasí stěžovat. Za těch třicet let, co s ním totiž žijeme, jsme si na něj už tak nějak zvykli. Ale všechno má své meze! Počasí respektujeme jen do té doby, než nám začne sahat na naši s láskou opečovávanou úrodu. Tak třeba letos si nás počasí moc nepředchází. Nejenže nám vichřice poslala naši švestku do věčných lovišť, pozdní mrazy, které nás nečekaně zastihli i v květnu, nechali umrznout naši třešeň a tak byste na ni její plody museli pohledat! Třešně prostě letos nejsou a nebudou, a jelikož jsou na tom všichni z Libereckého kraje úplně stejně, museli jsme pro třešně k dvanácti měsíčkům, které máme již nějaký ten měsíc v mrazáku. Naše touha po třešňové bublanině byla totiž nepotlačitelná!
 
https://www.facebook.com/neplechanaplechu/

Co budete potřebovat:
 • 150 g másla,
 • 150 g cukru,
 • 3 vajíčka,
 • vanilka, 
 • citrónová kůra, 
 • 150 g mouky,
 • 250 g třešní. 
Umíchané máslo, cukr, žloutky, citrónovou kůru a vanilku třeme 20 minut. Poté přidáváme po lžících z bílků tuhý sníh a mouku. Nízký pekáč nebo plech vymažeme syrovým máslem, vysypeme moukou, těsto na něj na 2 cm silně rozetřeme, poklademe višněmi nebo třešněmi a v dobře  vytopené troubě upečeme bublaninu do růžova. Upečenou prochladlou nakrájíme na řezy a pocukrovanou podáváme.

My jsme bublaninu udělali z dvojité várky, jedna by nám totiž nestačila. Pekli jsme ji 40 minut v troubě předehřáté na 160 °C.

Doba připravy 60 minut s náročností 1/5. 

https://www.facebook.com/neplechanaplechu/

You Might Also Like

2 komentářů

 1. Vypadá náramně! Peču šlehačkovou, proč nevyzkoušet tuhle klasiku!
  Market, díky! Měj hezký den, Helena

  OdpovědětVymazat
 2. My letos také nemáme třešně ani švestky. Naštěstí máme ještě pár kompotů z loňska, tak si bublaninu můžeme dopřát dle libosti :-). Musím moc pochválit fotky, jsou nádherné. Hezký den A.

  OdpovědětVymazat

Flickr Images