MAĎARSKÁ KUCHYNĚ

Naše vášeň k jídlu se neodvíjí pouze od toho, co si doma uvaříme, ale abychom mohli vařit dle našich představ, snažíme se načerpávat in...


Naše vášeň k jídlu se neodvíjí pouze od toho, co si doma uvaříme, ale abychom mohli vařit dle našich představ, snažíme se načerpávat inspiraci v různých národních kuchyních. Když nás naše touha po cestování zavedla do nedalekého Maďarska, věděli jsme, že těchto 5 dní v Budapešti především projíme. 

Maďarské jídlo je známé pro svou pálivost, pikantnost a paprikou provoněné pokrmy. Naleznete zde restaurace s michelinskou hvězdičkou, restaurace zaměřené na tradiční maďarskou kuchyni, Irské puby, asijské fast foody i americký steak house. Vybere si prostě každý, navíc díky velkému množství turistů jsou jídelníčky k dispozici v několika světových jazycích, přičemž není vyjímkou narazit na menu psané v češtině. Prostě kulinářská paráda! Člověk neví co ozkusit dříve a my okusili, co se dalo. Co nás příjemně překvapilo, byly mini bary s občerstvením. Na malé místnůstky o 30 metrech čtverečních s pěti stolky a příjemnou atmosférou tu narazíte snad na každém rohu. Povětšinou nabízí jen bagety, saláty, panini, tousty a nápoje, jedná se však o příjemnou formu rychlého občerstvení za vcelku přijatelnou cenu. Ceny v Budapešti jsou totiž oproti centru Prahy výrazně dražší a je jedno zda se budete stravovat v luxusních restauracích nebo fastfoodu. 


Co stojí za návštěvu?
Za návštěvu určitě stojí restaurace Troféra grill. O této restauraci jsme se dozvěděli z letáčku, který jsme nafasovali, když jsme stáli ve frontě na zubatku. Normálně si tyto letáčky vůbec nebereme, nebo je rovnou vyhazujeme, ale tento jsme si kdo ví proč nechali. Restaurace má velmi snadno zapamatovatelné logo, ve kterém je znázorněna hlava jelena. Když si k tomu připočte, to že v Budapešti má tři pobočky a roznašeče letáků na každém rohu, je prakticky nulová šance tuto restauraci minout bez povšimnutí. Restaurace je sice o něco dražší než ostatní, ale stravování formou All inclusice může mnoho lidí oslovit. Jídlo je tedy podávané formou švédských stolů zahrnující teplý i studený bufet. Narazíte zde na řadu maďarských specialit i světovou kuchyni. Součástí je i pult se syrovými potravinami, u kterého vám šikovní kuchaři připraví jídlo dle vašich přání. V nabídce je nepřeberné množství mořských plodů, naložených mas a zeleniny. Cena za osobu vychází v přepočtu na 600,- Kč což je průměrná cena  za večeři v ostatních restauracích, zde je však zahrnuta i neomezená konzumace alkoholických a nealkoholických nápojů. Návštěvu jelení restaurace můžeme jen doporučit.


Pokud máte rádi sladké, určitě nevynechejte cukrárnu Szamos. Leží přímo v centru města a kromě vynikacích zákusků vás osloví i historickým interiérem. Szamos byla založena v roce 1935, jedná se tedy o cukrárnu s dlouholetou tradicí a vyhlášenými cukrovinkami. Právě tato tradice byla hlavním lákadlem, která Markétu s její vášní k pečení naprosto učarovala a já jí tím pádem z cukrárny nemohl dostat. Z široké nabídky dortů a zákusků si vybere každý a kdo si nevybere prohloupí, protože dortíky jsou vážně skvělé. Za povšimnutí stojí především dort Budapešť, jehož součástí je pro Maďarsko tak typická chilli paprika. Při odchodu neopomeňte pultík s pralinkami a kupte si jich pár na cestu nebo jako suvenýr domů. 
 
Čemu se vyhnout?
Toto byly tři typy na to, jak se skvěle najíst. Né vždy se nám však podaří narazit pouze na dobré jídlo. Hned po příjezdu do Budapešti jsme byli natěšení na to ochutnat maďarská jídla přímo v jejich vlasti a tak jsme se druhý den při prohlídce města, vydali hledat restauraci s tradiční stravou. Bohužel to nebylo tak lehké, jak jsme si mysleli a tak naše představa o tom, že budeme o podobné restaurace zakopávat tak často, že se nám strava omrzí, byli v mžiku ty tam. Když jsme konečně narazili na slušně vyhlížející restauraci s názvem Paul´s Hungarian bistro zaradovali jsme se a i přes prázdný lokál zavítali k prvnímu stolku. Lístek zahrnoval klasická maďarská jídla (Goulash, kuře na paprice, lečo) a my z nich vybrali studený maďarský talíř, kuře na paprice a gulášovou polévku. Za tyto tři jídla včetně piva a vody k pití, jsme zaplatili 880,- Kč. No nedá se svítit! Smířeni s cenou jsme se těšili na kulinářský zážitek, který se k naší smůle nekonal. Popravdě řečeno musíme přiznat, že takto slabé jídlo jsme jedli naposled v nemocnici nebo ve školních jídelnách našeho dětství. Nedochucené jídlo nezachránil ani pepř se solí a možná byla i škoda ho jíst. Pokud se tedy nechcete najíst za draho a špatně, této restauraci se vyhněte! 

You Might Also Like

0 komentářů

Flickr Images