MAĎARSKÉ TRŽIŠTĚ

Když jsme začali plánovat náš pobyt v Budapešti, chtěli jsme toho nacpat do 5ti dnů co nejvíce. Přáli jsme si vidět vše a hlavně všechn...


Když jsme začali plánovat náš pobyt v Budapešti, chtěli jsme toho nacpat do 5ti dnů co nejvíce. Přáli jsme si vidět vše a hlavně všechno ochutnat. Abychom nic neopomněli, pročetli jsme nespočet cestovatelských článků a čtenářských recenzí a při jejich zkoumání jsme až podezřele často naráželi na zmínku o Market hall. Jak jsme se později dočetli, jedná se o typické maďarské tržiště v centru města, které zde stojí již řadu let (1897). V tu chvíli jsme si market hall připsali i do našeho cestovního itineráře a začali se těšit na to, jaký tento trh ve skutečnosti bude. Čas na jeho návštěvu přišel právě dnes!

Market hall doporučujeme všem, kteří rádi vaříte i těm, kteří jste pouze zvědaví. Návštěva tohoto trhu určitě stojí za vaši pozornost. Na desetitisících metrech čtverečních najdete nepřeberné množství nejrůznější zeleniny, masných výrobků a koření. Pokud sháníte nějaké to sněžítko nebo jinou veteš, i vy si přijdete na své. Pro vás je určené celé první patro. My jsme ho pouze prolítli a většinu času jsme strávili ve společnosti zeleniny, ovoce a klobás, které zde mají vyhrazeno celé přízemí. Najdete zde téměř vše, co vás napadne včetně velkého množství produktů pro danou zemi typické. V první řadě se jedná o víno Tokaj, místní klobásy, pálivé koření (paprika) a pasty na goulash. Většina stánků přijímá platební karty a pokud vás osloví něco tam, kde se kartou prostě platit nedá, stačí si vybrat hotovost u hlavního vchodu v bankomatu. Jestliže během prohlídky tržnice se dostaví ten typický záchvěv břicha, který naznačuje, že jste tu již dlouho a máte hlad, můžete zkusit místní rychlé občerstvení v prvním patře. Jedná se takový ten bufet, na který jsme zvyklí v každém českém obchoďáku. Ten zdejší je sestaven z typických maďarských pokrmů.

Nepřeberné množství koření a zeleniny nás zlákalo na tolik, že jsme nemohli nic nenakoupit. Navštívili jsme skoro každý stánek a po pár hodinách odcházeli ověnčení taškami přeplněnými zeleninou, klobásami i kořením. Škoda jen, že nemáme na pokoji kuchyňku, hned bychom z nich něco uvařili! Ale nevadí, jen co se vrátíme domů, připravíme recept, ve kterém místní produkty vyzkoušíme. Sledujte nás na instagramu!

You Might Also Like

1 komentářů

Flickr Images